• GRALIŚMY RAZEM

• Graliśmy w Lipkach z Orkiestrą świątecznej pomocy. Organizator Radny Mariusz Spiewanek, OSP, KGW, Sołtys Lipek.

• Z WIZYTĄ U SOWY!

• We wtorek 23 stycznia 2024 roku nasza młodzież wraz z nauczycielami: Moniką Siwińską, Kamilą Cierach i Adamem Bednarkiem wybrali się autobusem do Miejskiego Centrum Kultury „Sowa” w Gorzowie Wielkopolskim. To miejsce dla miłośników nauki oraz dla tych, co lubią główkować. Zwiedzając obiekt, uczestnicy wycieczki mogli nie tylko oglądać, ale także wszystko dotknąć, zbadać oraz przeprowadzić eksperymenty na poszczególnych stanowiskach badawczych. Fascynująca nauka i przednia zabawa!!! Jeszcze tu wrócimy!

• WARSZTATY PIERNIKOWE

• Trochę z grudniowych kulis pracowni kulinarnej, których wcześniej nie zdążyliśmy ujawnić :) Warsztaty piernikowe stały się już tradycją w naszym Ośrodku. Każda klasa brała udział w pieczeniu i dekorowaniu pierników. Odbiły się one także szerokim echem w środowisku lokalnym. Z ogromną przyjemnością gościliśmy podopiecznych świetlicy podwórkowej  Lipkowianka  prowadzonej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Santok ,,Pomocna Dłoń" oraz uczniów klasy trzeciej i czwartej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lipkach Wielkich. Zaproszeni na warsztaty goście pod opieką pani Ewy Czech oraz pań Małgorzaty Różańskiej i Doroty Dębskiej uczestniczyli w cyklu warsztatów piernikowych prowadzonych przez panią Kamilę Cierach i panią Monikę Siwińską. Wszyscy uczniowie najpierw poznali legendę o pochodzeniu pierników, poznali składniki korzenne, z których przygotowywana jest popularna przyprawa do pierników oraz tradycje i recepturę na pyszne korzenne ciasteczka. Każdy mógł spróbować, jak smakują cynamon, imbir, gałka muszkatołowa, goździki i pieprz oraz kardamon. Następnie uczniowie przystąpili do pracy na wcześniej przygotowanych stanowiskach. W atmosferze pięknej świątecznej muzyki, dekoracji oraz wyśmienitego nastroju obecnych powstały pyszne, pachnące choinki, gwiazdki, reniferki i inne ciasteczka, które wszystkich zachwycały. Co niektórzy po kryjomu podjadali pierniki z lekkim zawstydzeniem na twarzy. Ogromne brawa należą się uczniom klasy I-III Kucharz i I-III SSPP, którzy przygotowali warsztaty i asystowali młodszym uczniom przy wykonaniu pierników, ich pieczeniu i dekorowaniu.

• TERAPIA AUDIO-PSYCHO-FONOLOGICZNA

• Ruszamy z sesjami terapii audio-psycho-fonologicznymi wg A.Tomatisa. Po przeprowadzonych badaniach wstępnych dziś uczniowie kl. 3. (gr. I) rozpoczęli terapię.60 minut słuchania bez możliwości rozmów to wielkie wyzwanie.Dali radę! Podczas sesji terapeutycznej dzieci mogą rysować, malować, układać puzzlelub relaksować się, leżąc na pluszakach.Na efekty trzeba poczekać, bo terapia potrwa do końca roku szkolnego.

• I MY POMAGAMY

• Nasi uczniowie pragną pomóc bezdomnym zwierzakom. Prosimy rodziców/opiekunówo pomoc w realizacji naszych działań