• OFERTA KSZTAŁCENIA

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy zaprasza do szkoły z internatem:

• Branżowej Szkoły I stopnia Kucharz/Ogrodnik
      • Szkoły Przysposabiającej do Pracy
      • Szkoły Podstawowej klas I-VIII

Ucz się z nami w:

• Szkole Podstawowej
      • Szkole Przysposabiającej do Pracy
      • Zostań Kucharzem lub Ogrodnikiem

ZAPRASZAMY DO NASZYCH SZKÓŁ

***********************************************************************

Informujemy o ofercie edukacyjnej i terapeutycznej

Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lipkach Wielkich

Placówka zapewnia edukację dla uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego ze względu na niepełnosprawność intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym w poszczególnych typach szkół:

– Szkoła Podstawowa  klasy I – VIII; w tym zespoły edukacyjno-terapeutyczne

– Szkoła Branżowa I Stopnia na kierunku: Kucharz, Ogrodnik

– Szkoła Przysposabiającej do Pracy klasy I – III

W Ośrodku oferujemy zajęcia prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę specjalistyczną z zakresu:

NASZA OFERTA KSZTAŁCENIA

terapii logopedycznej – neurologopedycznej

• terapii pedagogicznej
      • terapii Biofeedback.
      • socjoterapii
      • opieki psychologicznej
      • zajęć z seksuologiem
      • gimnastyki korekcyjnej i rehabilitacji

Naszym uczniom zapewniamy opiekę w Grupach Wychowawczych z pełnym wyżywieniem oraz pomoc w dowozie uczniów do placówki.

E – mail : soswlw@wp.pl

************************************************************************

Branżowa Szkoła I Stopnia w Specjalnym  Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lipkach Wielkich przeznaczona jest dla uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego ze względu na niepełnosprawność intelektualną w stopniu lekkim. Szkoła kształci w trzyletnim cyklu nauczania w zawodzie kucharz i ogrodnik. Uczniowie w szkole pobierają naukę teoretyczną i praktyczną. Kształcenie praktyczne w zawodzie kucharz odbywa się w pracowniach kształcenia zawodowego na terenie Ośrodka. Pracownie wyposażone są w stanowiska robocze i odpowiedni sprzęt, na których podczas trwania praktyk uczniowie uczą się zawodu i przygotowują do zdawania części praktycznej zewnętrznego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Po zakończeniu nauki w szkole, uczniowie po złożeniu odpowiedniej deklaracji mogą przystąpić do organizowanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną zewnętrznego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe i uzyskać dyplom pracownika wykwalifikowanego w zawodzie – Kucharz.

Od września 2020 Branżowa Szkoła I Stopnia w Specjalnym  Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lipkach Wielkich kształci w zawodzie ogrodnik o specjalności: Zakładanie i prowadzenie upraw ogrodniczych. Zajęcia praktyczne odbywają się na terenie Ośrodka oraz  w specjalistycznym gospodarstwie ogrodniczym. Po zakończeniu nauki w szkole, uczniowie mogą przystąpić do organizowanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną zewnętrznego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe i uzyskać dyplom pracownika wykwalifikowanego w zawodzie – Ogrodnik.

Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lipkach Wielkich przeznaczona jest dla uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego ze względu na niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym oraz dla uczniów z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Kształcenie w szkole odbywa się przez trzy lata i jest dostosowane do potrzeb edukacyjnych i możliwości psychofizycznych uczniów. Celem edukacji w szkole jest m.in.  rozwijanie zaradności, wspomaganie autonomii i niezależności życiowej uczniów oraz przygotowanie do wykonywania, indywidualnie i zespołowo, różnych prac, mających na celu zaspokajanie potrzeb własnych i otoczenia; W ramach przedmiotu Przysposobienie do Pracy uczniowie nabywają wiadomości i umiejętności w zakresie przygotowywania posiłków, wykonywania prac porządkowych, pielęgnacji roślin i terenów zielonych. Szkoła przygotowuje uczniów do podjęcia samodzielnej lub wspomaganej pracy na określonym stanowisku na wolnym lub chronionym rynku pracy.

NABÓR TRWA PRZEZ CAŁY ROK SZKOLNY
      SŁUŻYMY POMOCĄ W ZAŁATWIANIU WSZELKICH FORMALNOŚCI