• TALENCIAKI DLA SOSWLW!

• Hej LUDZIE! WAŻNY KOMUNIKAT!

TALENCIAKI->LIDL-> BRANŻOWA SZKOŁA SPECJALNA 1-GO STOPNIA-> LIPKI WIELKIE

PRZYNIEŚCIE DO SZKOŁY LUB DZIAŁAJCIE W INTERNECIE! CZEKAMY NA WASZE WSPARCIE

• EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

• Dnia 26 września w wielu szkołach obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych.

Nasza szkoła również tego dnia świętowała.

Każda klasa reprezentowala wylosowany wcześniej kraj. Uczniowie ubierali się w barwy flag danego kraju lub nosili przypięte, własnoręcznie wykonane flagi.

W tym dniu uczniowie wzbogacali swoją wiedzę na temat krajów europejskich.

Reprezentanci poszczególnych państw odwiedzali uczniów w klasach, przeprowadzając quizy zawierające ciekawostki na temat różnych państw, i częstowali słodkimi upominkami.

Było radośnie, ciekawie i słodko

• DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA

• Nowy rok szkolny rozpoczął się w naszym Ośrodku bardzo intensywnie. 21 września po raz pierwszy zorganizowaliśmy Dzień Pieczonego Ziemniaka. W sali sportowej odbyły się zabawy integracyjne i  zawody z  ziemniakiem w roli głównej. Pani Kamila Cierach przedstawila kilka ciekawostek o ziemniaku, skąd pochodzi, jak dotarł do Polski. Następnie 2 grupy rywalizowały w konkurencjach przygotowanych przez Pana Mariusza Stasinskiego. Zabawa była super. Najmłodsi pod opieką Pana Adama Bednarka bawili się na dmuchanym zamku. Wszyscy ci, ktorzy lubią aktywność manualną stworzyli piękne kolorowe obrazy z ziemniaczanych pieczątek. Różne wzory na ziemniakach przygotowali chlopcy z klasy SSPP pod kierunkiem Pani Moniki Siwińskiej . Kolejną atrakcją było ognisko z pieczonymi ziemniakami i kielbaskami. Ten dzień był naprawdę ciekawy i wesoły. Mamy nadzieję, że Dzień Pieczonego Ziemniaka w naszej szkole będzie już organizowany co roku. Zapraszamy na fotorelację.

• LABOLATORIA PRZYSZŁOŚCI

• Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

W ramach Laboratoriów Przyszłości organ prowadzący szkoły - Powiat Gorzowski otrzymały od państwa wsparcie finansowe, dzięki któremu nasi uczniowie będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie jest realizowane w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

W ramach programu już dokonujemy otrzymaliśmy sprzęt nagłośnieniowy, aparat fotograficzny, drukarkę 3D oraz zestaw mikrokontrolerów.

• AKTYWNA TABLICA

• Powiat Gorzowski otrzymał dofinansowanie w ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 – „Aktywna tablica”w wysokości 28.000,00 zł.

W ramach tego dofinansowania nasz a szkoła a dokładnie  Branżowa Szkoła I Stopnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczymw Lipkach Wielkich otrzymała na realizację programu 17.500,00 zł., w tym dotacja wynosi 14.000,00 zł oraz 3.500,00 zł. z budżetu Powiatu Gorzowskiego na  zakup laptopów.

• 6 WRZEŚNIA 2022R.-NARODOWE CZYTANIE

• Jak co roku wzięliśmy udział w Narodowym Czytaniu. Czytaliśmy:,, Powrót taty'', ,,Pani Twardowska'', ,,Świtezianka'' Adama Mickiewicza. Czytanie odbywało się w małych grupkach.

• NARODOWE CZYTANIE

• Mija 200 lat od wydania w Wilnie Ballad i romansów Adama Mickiewicza – zbiór poezji, który zapoczątkował w Polsce romantyzm.

W tym roku ,,Ballady i romanse'' to właśnie ta pozycja, która będzie głównym bohaterem 11.edycji Narodowego Czytania.

W naszej szkole Narodowe Czytanie odbędzie się już po raz 10.

Narodowe Czytanie odbywa się pod patronatem Prezydenta RP - Andrzeja Dudy

#narodoweczytanie2022 r. W tym roku będziemy czytać w poniedziałek 6 września. Fotorelacja za kilka dni .

• WAKACJE SIĘ SKOŃCZYŁY PORA NA NAUKĘ!

• Podczas dzisiejszego apelu rozpoczynającego nowy rok szkolny uczniowie, rodzice i nauczyciele spotkali się z Panem Dyrektorem Ireneuszem Gaszą w sali gimnastycznej. Na tym spotkaniu zostali serdecznie powitani przez Pana Dyrektora który również przedstawił im nowych nauczycieli i wychowawców.

Uczniowie z radością witali się po wakacjach, a na ich twarzach widać było uśmiechy. Pierwsze powakacyjne spotkania odbyły się w bardzo przyjemnej atmosferze.

Początek roku szkolnego jest momentem skupiającym w sobie wiele różnych oczekiwań nauczycieli, uczniów oraz ich rodziców. Dlatego nauczycielom życzymy pozytywnej energii, uczniom sukcesów w zdobywaniu wiedzy i kolejnych umiejętności, natomiast rodzicom satysfakcjonującej ich współpracy ze szkołą.