• DZIEŃ DZIECKA

• Dzień Dziecka to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka. A zatem- świętujcie razem z nami!

Zapraszamy w przyszłą środę do Ośrodka w Lipkach Wielkich na Rodzinny Festyn z tej wyjątkowej okazji. Chcemy Was ugościć i wspólnie spędzić czas-  na wesoło i sportowo, słodko i baaaardzo kolorowo!

Czekamy a plan festynu poniżej.

• XII OGÓLNOPOLSKIE LETNIE IGRZYSKA OLIMPIAD SPECJALNYCH 2022

• 4-7 lipca w Kielcach będzie się działo...

Nastąpi wytypowanie reprezentacji Polski na XI Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Berlinie 2023r. Województwo lubuskie będzie reprezentowała m.in. Rozalia Nowogrodzka w biegu na 100 i 400 metrów.

Gratulacje dla Rozalii i trenerów.

• NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

• Kolejne dobre wiadomości:

"W niedługim czasie biblioteka w Szkole Podstawowej W Naszym Ośrodku powiększy swoje zbiory dzięki wsparciu finansowym w ramach Priorytetu 3 "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Wsparcie finansowe zostało udzielone w wysokości 3000,00 złotych. Kwota wkładu własnego wynosi 750,00 zł, zaś całkowity koszt realizacji zadania zamyka się kwotą w wysokości 3750,00 złotych.

Biblioteka szkolna zostanie wyposażona w nowe książki, które stanowią 50%  środków wsparcia, zostanie również doposażona biblioteka w nowe sprzęty, a pozostała część wsparcia zostanie przekazania na realizację działań promujących czytelnictwo."

Pamiętajmy- Kto czyta książki, ten żyje podwójnie. (Umberto Eco)

• WIZYTA STRAŻAKÓW

• 13 maja 2022 r. naszą szkołę odwiedzili strażacy z OSP w Lipkach Wielkich. Mieli dla nas ważne informacje i zadania. Uczyli, jak należy udzielać pierwszej pomocy. Poznaliśmy PODSTAWOWE ZASADY UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ.  Utrwaliliśmy numery alarmowe: 999 -Pogotowie Ratunkowe, 998-Straż Pożarna, 997- Policja, 112 - europejski. Wspólnie z panem strażakiem i Fantomem mogliśmy ćwiczyć reanimację - sztuczne oddychanie – uciskanie klatki piersiowej i oddechy ratownicze w stosunku 30 : 2. To była bardzo ważna lekcja pomagająca poprzez zabawę i doświadczenia zdobywać nowe bardzo ważne informacje i umiejętności. Dziękujemy. Organizatorem był Pan Krzysztof Celejewski

• MAMY TO! - POZNAJ POLSKĘ

• Mamy to!- Porozumienie Nr PP MEiN/2022/DPI/1286 na realizację zadania w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą: „Poznaj Polskę”, otrzymaliśmy dofinansowanie na wyjazd naszych podopiecznych na wycieczkę do Wrocławia.