• MIĘDZYPOKOLENIOWE CENTRA EDUKACYJNE–WSPARCIE INTEGRACJI MIĘDZYPOKOLENIOWEJ 2022

• Nasz Ośrodek w terminie od 1 grudnia do końca roku 2022 brał udział w zadaniach związanych z projektem „Międzypokoleniowe Centra Edukacyjne - wsparcie integracji międzypokoleniowej”, do którego zostaliśmy zaproszeni przez Związek Organizacji Pomocowych
            z Gorzowa Wielkopolskiego. Projekt zakładał przeprowadzenie wspólnych działań naszych uczniów i społeczności lokalnej. Mieliśmy okazję wspólnie brać udział w warsztatach kulinarnych, teatralnych, spotkaniach z pasjonatami sportu, historii czy też rękodzielnictwa.

Projekt opiewał na kwotę 300 000 zł, która w całości została wydana na rzeczowe materiały wykorzystywane w odbywających się działaniach, co Związek Organizacji Pomocowych przekazał nam jako darowiznę.

Dzięki temu będziemy mieli salę poznawania świata z pełnym wyposażeniem i jednocześnie pracownię rękodzielniczą do prowadzenia warsztatów, 16-stanowiskową pracownię informatyczno-językową z pełnym wyposażeniem, sprzęt w postaci laptopów i drukarek, a także wiatę drewnianą
            ze stołami i ławkami oraz ogrzewaczami gazowymi, sprzęt sportowy (rowery, kaski, stroje piłkarskie, ławkę olimpijską dp trójboju itp.)

Ponadto została stworzona ścieżka historyczna umiejscowiona w naszym parku, prezentująca losy Lipek i Ośrodka. Zakupiono produkty na warsztaty kulinarne oraz poczęstunek i wigilię dla uczniów oraz spotkanie przedświąteczne dla rodziców oraz uczestników projektu.

Wyposażono szkolne koło teatralne w stroje do Jasełek oraz meble do ich przechowywania. Otrzymaliśmy również bezprzewodowe nagłośnienie, oświetlenie sceniczne w postaci reflektorów, jak i oświetlenie świąteczne w postaci najróżniejszych lampek ozdobnych.

Jesteśmy bardzo wdzięczni pani prezes Stowarzyszenia - Elżbiecie Kireńko, która zaprosiła nas do tego przedsięwzięcia. Mamy nadzieję, że kiedy wrócimy po feriach do szkoły, wszystkie podarowane nam rzeczy będą już gotowe i oddane do użytku naszym uczniom. Dzięki temu zajęcia w Ośrodku staną się przyjemniejsze i atrakcyjniejsze dla nas wszystkich, mogą stanowić również ofertę dla mieszkańców najbliższych okolic. Wszak to projekt dotyczący łączenia pokoleń.